گیاه عناب، دارای کاربردهای دارویی فراوانی می باشد. به طوری که از این گیاه در طب سنتی چین، با عنوان میوه زندگی یاد می شود. مطالعات فتوشیمیایی روی گیاه عناب ، منجر به استخراج و شناسایی آلکالوئیدها ، فلاونوئیدها ، تانن ها، استرول ها و ساپونین های مختلفی شده است.

بخش های مختلف این گیاه شامل: برگ، دانه،  میوه،  پوست و ریشه دارای خواص دارویی بوده و برای اختلالات گوارشی ، ناراحتی های کبد، چاقی، ناراحتی های ادراری، دیابت، عفونت های پوستی، تقویت اشتها و نیز درمان بیماری هایی مانند فارنژیت، برونشیت، کم خونی، اسهال و بی خوابی مورد استفاده قرار می گیرد.

بذرهای گیاه عناب ، دارای اثرات ضد اضطرابی بوده و در کاهش فشار خون و افزایش قوای جنسی نقش دارند. علاوه بر این اسانس استخراج شده از بذرهای گیاه ، در تقویت و رویش موی سر موثر می باشد.  همچنین میوه های گیاه جهت تصفیه خون و بهبود عمل هضم مورد استفاده قرار می گیرند. سایر خواص دارویی این گیاه شامل:  اثرات ضد درد، ضد دیابت، ضد میکروب، اثرات آنتی اکسیدانی و تسکین دهندگی می باشد .

میوه عناب علاوه بر اسیدهای میوه، دارای موسیلاژ و قند هستند . میوه عناب بر حسب وزن خشک، دارای حدود %۵ پروتئین، %۳۷/۰ چربی، %۲۶/۲ خاکستر، %۶/۸۱ کربوهیدرات و ۸%/۴ فیبر خام است و علاوه بر این دارای ویتامین های B۲، ، A و C و نیز مقادیر قابل توجهی کلسیم و آهن می باشد.